Perde İzmir, Perde Modelleri, Perde Modelleri 2010

Perde Seçimi Nasıl Yapılır ?

Evlerimizin tamamlayıcı ve en önemli detaylarından biri de perde ve tüllerdir. Dantel perde modellerinden, keten perde modellerine kadar birçok alternatife sahip olan sektörümüz, evlerinizi süslemekte size yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

İyi döşenmiş bir ev, evde vakit geçirme isteğini ve kişinin mutluluğunu artırır. Seçeceğiniz perde modelleri ve tül perde modelleri mekanın diğer mobilya ve aksesuarları ile doğru orantılı olmalıdır. Şayet böyle olmazsa eşyalar ne kadar kaliteli olursa olsun, ortam görüntüsü karışık, kalitesiz ve rahatsız edici olur. Klasik döşenmiş bir mekana perde modeli seçerken spor kesimli perde modellerinden kaçınılmalıdır. Desen ağırlıklı döşenmiş bir mekana perde modeli seçerken ise düz renk kumaşlardan yapılmış duvar rengine uygun tonlarda perde seçilmelidir.
 
Mekanın pencerelerinin durumu da perde seçiminde önemlidir. Küçük pencereli mekana sade perde modelleri, büyük pencereli mekana ise yere kadar uzanan hafif, düz renkli perde modelleri seçilmesi ortamı daha ayrıcalıklı gösterecektir.  


Perde seçimi yaparken ne tür bir ışık kalitesi istediğinizi düşünün. Aydınlık bir ortam için hafif, açık renkte tül perdeler seçerek doğal güneş ışığından maksimum derecede yararlanabilirsiniz. Perdede sarı rengi seçerek kışın en karanlık günlerinde bile sıcak bir ışık elde edebilirsiniz.
 
 
Ortama canlılık katmak için ise turuncu-mavi, yeşil-pembe gibi zıt renk birlikteliklerinden yararlanılabilir. İhtişamlı ve lüks bir etki için ipek kumaşlardan dokunmuş perde modelleri seçebilirsiniz. Geleneksel bir görüntü için kadife, modern bir görüntü için koton ve keten kumaşlardan dokunmuş perde modelleri uygun olacaktır. Eski dönem pencereleriniz varsa karakterlerini bozmamak için tamamıyla kapatmayacak perde modelleri seçin.

Günümüzde büzgülü perdeler en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer alır. Renk ve deseni ortaya çıkarırken, ortamın havasını da yumuşatır. Kadife kumaşlardan yere kadar uzanan perdeler zarafetin yanısıra klasik bir şıklık sunar. Resmi bir etki için sık plili perde modelleri uygun olur. Perde modeli seçiminde mekanınıza en uygun perde modellerini seçmek için perde dekoratörümüzle görüşebilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeter olacaktır.
Oturma Odası   Perdeleri

Oturma odası bir evin en önemli bölümlerindendir. Oturma odası perde modellerinde uyumu yakalamak için dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Odanın konumu, güneş alma oranı, içerinin dışarıdan ne kadar göründüğü gibi...Odanıza perde modeli seçerken halılarınıza ve koltuklarınıza uyumu da oldukça önemlidir. Oturma odası perdeleri seçim

Oturma Odası Perdeleri >>
Salon   Perde Modelleri

Bir ev için salon perdesi seçimi çok önemlidir. Çünkü salon perdeleri evlerimizin en göz önünde olan, misafirlerimizi ağırladığımız bölümün bir parçasıdır. Bu nedenledir ki salon perde modellerinde çeşit çok fazladır. Her evin özellikleri kendine hastır. Odaların konumu, güneş alma oranı, dışarıdan içerinin ne kadar göründüğü perde seçimi

Salon Perde Modelleri >>
Yatak Odası   Perdeleri

Yatak odası bir evin en özel bölümüdür. Yatak odası perdelerini seçerken daha özenli olmak gerekir. En başta, seçtiğiniz yatak odası perde modelinin ışık sızdırmayacak tarzda ve tamamen kapanabilme özelliğine sahip olması iyi bir uyku ve dinlenme açısından yararlıdır. Bunu sağlamak için alt bölüme kalın bir perde ve üstüne romantizmi

Yatak Odası Perdeleri >>